آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان, مقاله

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان

مقاله متد اموزش بزرگسالان

انسان ها برای برقراری ارتباط  با یکدیگر از ابتدا تا حال حاضر از ابزارهای مختلفی استفاده کرده ‌اند. در بین این ابزار، زبان تنها وسیله‌ای است که می توان بوسیله آن پیچیده ترین مفاهیم را به شکلی ساده و کامل انتقال داد. ولی تکلم مردم دنیا به زبان ‌های مختلف تا حدودی باعث خلل ارتباط جوامع با یکدیگر می‌شود. بنابرین وجود یک زبان مشترک در سراسر دنیا برای برقراری ارتباط میان کشورها و ملل مختلف ضروری است. به همین منظور زبان انگلیسی در چند قرن اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. از این رو یادگیری یک زبان مشترک و رسمی در سراسر دنیا همواره باید برای عموم اجتماع در اولویت باشد. امروزه یادگیری زبان انگلیسی برای بزرگسالان یک ضرورت غیر قابل انکار است و بزرگسالان همواره با توجه به مشغله و محدودیت زمانی که دارند به دنبال سریع ترین و موثر ترین راه یادگیری زبان هستند. برای یادگیری زبان انگلیسی راه های بسیاری از قبیل کلاس های حضوری ، کتاب ها و منابع آموزشی ، فیلم و سریال و… وجود دارد. در ادامه با معرفی کتاب‌های آموزش زبان بزرگسالان همراه انتشارات کادن باشید.

نکات مهم در یادگیری زبان انگلیسی

اهداف مشخصی را تعیین کنید.  هدف خود از مطالعه زبان انگلیسی را مشخص کنید. به عنوان مثال اگر می خواهید برای کار به خارج از کشور بروید روی عبارتهای مرتبط به کارتان تمرکز کنید. یا اگر به عنوان گردشگر سفر می کنید از راهنمای واژگان سفر و گردشگری استفاده کنید.

برنامه ریزی داشته باشید.  برنامه ریزی بخش مهمی از مسیر یادگیری موفق انگلیسی است. مدت زمان یادگیری براساس تعهد، انگیزه و البته زمان مطالعه متفاوت است. آهسته شروع کنید اما برنامه مطالعه منظمی داشته باشید. برای مثال اگر بیش از 40 ساعت در هفته کار می کنید نیازی نیست 30 ساعت به یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید.

بین چهار مهارت اساسی زبان تعادل برقرار کنید.  بیشتر افراد به دنبال بهبود مهارت های ارتباطی زبان خود هستند. برقراری تعادل در مطالعه چهار مهارت اصلی زبان بسیار مهم است. بهترین روش برای یادگیری زبان انگلیسی این است که در هر کدام از مهارت های زبان- گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن- توانایی های لازم را به دست بیاورید.

در حال حاضر ، بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای بزرگسالان چیست؟

با اینکه هیچ زمانی به طور قطع نمیتوان گفت کتاب یا منبعی بهترین است ، تیم تخصصی انتشارات کادن با تحقیق و بررسی نتایج بدست آمده و بر اساس تجربه و بازخورد اساتید به نام و زبان آموزان موفق در این مسیر برای استفاده شما عزیزان این مقاله را ترتیب داده است . در این مقاله قصد معرفی 10 کتاب و منبع بسیار ارزشمند و با کیفیت رو به شما داریم ، در ادامه به معرفی و توضیح مختصری از کتاب ها و منابع می پردازیم .

1 : کتاب های Interchange 5th

اینترچنج اینترو ویرایش پنجم بعنوان کتابی پرفروش در سطح پایه زبان انگلیسی تفاوت گسترده ای با سری قبلی خود دارد بطوریکه ۵۰ میلیون دانش آموز مشغول یادگیری زبان با استفاده از این مجموعه می باشند، در کتاب Interchange ویرایش پنجم اشکالات موجود در مجموعه سابق، وارسی و رفع شده اند تا زبان انگلیسی را موثر و مفید به زبان آموزان آموزش دهد. این سری دارای ۴ سطح Interchange Intro تا Interchange 3 است که توسط انتشارات کمبریج چاپ و منتشر شده است، همچنین این دوره شامل فایل ویدیویی آنلاین نیز می باشد که تمامی. مهارت ها Listening-Reading-Speaking-Writing-Vocabulary-Grammar-Pronunciation را تقویت می کند. این کتاب با تغییر رویکرد توانسته محبوبیت بیشتری را کسب نماید، در این کتاب نظر ۱۵۰۰ مدرس اعمال شده است تا بتواند یکی از برترین کتاب ها گردد، اینترچنج تمرکز خود را بر مهارت اسپیکینگ با استفاده از مکالمات متعدد گذاشته است.

2 : کتاب های Passages 3rd

در سطح B2 اولین کتاب از مجموعه دو جلدی Passages است که پس از اتمام مجموعه ۴ جلدی Interchange شروع می شود و سرشار از ایده ها، کلمات و عبارات بسیار گوناگون است که در راستای موضوعات بسیار جذاب و کاربردی در متن های متنوع، توسعه و گسترش پیدا کرده اند و طبقه بندی شده اند. از این رو انتشارات جهانی Cambridge در انگلستان سالهاست توجه میلیون ها زبان آموز و مدرس را به خود جلب کرده است، کتاب Passages 1 زبان آموزان را در موقعیت های بسیار طبیعی و کاربردی قرار می دهد و از آنها می خواهد تا انگلیسی گفتاری را به صورت کاملا طبیعی و حرفه ای ارتقا دهند و با دیگران ارتباط موفقی داشته باشند همچنین مباحث و موضوعاتی که ارائه شده اند زبان آموزان را در تمام موقعیت ها و شرایط زندگی آماده می کند. تا بتوانند در هر موقعیتی حرفی برای گفتن و نوشتن داشته باشند، ناگفته نماند برای تقویت مهارت نوشتن، تمام تکنیک ها با کلمات و عبارات مرتبط در متن های گوناگون بسیار تاثیرگزار و کاربردی هستند.

3 : کتاب های touchstone 2nd

دوره آموزش زبان تاچ استون Touchstone، منتشر شده از انتشارت کمبریج، مجموعه ای کامل برای آموزش زبان انگلیسی  به بزرگسالان و نوجوانان در سطح مقدماتی تا متوسط (A1-B2) است، براساس تحقیقات و بررسی های صورت گرفته از سوی دانشگاه کمبریج تاچ استون تا حد امکان زبان انگلیسی واقعی در زندگی روزمره را آموزش می دهد. این دوره به زبان آموز کمک می کند تا دانش مکالمه خود را تقویت ساخته تا از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار شود. تاچ استون گرامر، واژگان، و استراتژی های مکالمه را برای برطرف ساختن نیازهای زبان آموز در زندگی مدرن امروزی آموزش می دهد.

4 : کتاب های Four Corners 2nd

مطابق با سیستم آمریکایی بوده و امروزه یکی از پرطرفدارترین کتاب های آموزشی در سرتاسر جهان است. این کتاب بر چهار مهارت اصلی به میزان مساوی متمرکز بوده و مناسب آن دسته از افرادی است که طالب یادگیری زبان انگلیسی در زمان کوتاه و به بهترین نحو ممکن می باشند. هر بخش از کتاب شامل ارائه واژگان جدید، دستور زبان کاربردی و خوانش های مناسب با انها می باشد. همانطور که گفته شد کتاب حاضر در صدد آن است تا با ارائه دروسی جامع و هدفمند مهارت های چهارگانه را بی کم و کاست پوشش داده و آموزشی پویا و جذاب را فراهم آورد. زبان آموز قادر است با حل تمرین های کتاب میزان یادگیری و پیشرفت خود را در هرمرحله بسنجد و با اعتماد بنفس بیشتری به جلو گام بردارد.

5 : کتاب های Top Notch 3rd

سری Top Notch از انتشارات Pearson Longman منتشر می گردد که در 8 جلد طراحی گردیده است. سری کتاب های تاپ ناچ را می توان یکی از کامل ترین دوره های آموزشی زبان محسوب نمود که برای هر درس آیتم های متنوع مکالمه، تمرین، واژگان و گرامر در نظر گرفته است. هر سطح کتاب به دو بخش A و B تقسیم گردیده و در انتهای هر یک از کتاب های دانش آموز، کتاب های کار ارائه شده است.

6 : کتاب های Speak Now

یک دوره آموزشی چهار سطحی است که مهارت‌های ارتباطی دانش‌آموزان را در داخل و خارج از کلاس توسعه می‌دهد. هر فعالیت در Speak Now شامل یک جزء صحبت کردن است. فعالیت‌های ویدیویی هر چهار درس یکپارچه می‌شوند و مدل‌های زبانی واقعی را برای دانش‌آموزان ارائه می‌کنند.Speak Now همچنین می‌تواند از طریق فعالیت‌های اضافی موجود در کتاب کار به یک دوره چهار مهارتی گسترش یابد. دانش‌آموزان خود را تشویق کنید تا مهارت‌های گوش دادن، صحبت کردن و تلفظ خود را در خارج از خانه بهبود بخشند. کلاس با Speak Now Online Practice. تسهیلات صحبت و ضبط به دانش‌آموزان شما امکان می‌دهد فعالیت‌های گفتاری خود را برای درجه‌بندی و بازخورد برای شما ارسال کنند. طیف وسیعی از ابزارهای تعاملی معلم به شما امکان می دهد پیشرفت هر دانش آموز را دنبال کنید، نمرات آنها را زیر نظر داشته باشید و با آنها در تماس باشید.

7 : کتاب های American Headway 3rd

مجموعه American Headway توسط John and Liz Soars در ۶ جلد از Starter تا ۵ نگارش شده است. یکی از شاهکارهای این مجموعه تلفیق دنیای واقعی با دنیای مجازی به زبان انگلیسی است. باز هم نسخه ای جدید از مجموعه پر طرفدار و محبوب American Headway. از انتشارات بزرگ اکسفورد که تا به امروز توانسته به بیش از 100 میلیون زبان آموز در بیش از 127 کشور دنیا در یادگیری زبان انگلیسی کمک کند. کتاب American Headway با اصولی ثابت شده در گرامر، سیستم یادگیری لغاتی مشخص و برنامه ای منسجم برای افزایش تمام مهارت های زبانی اعم از Speaking، Listening، Writing و Reading طوری برنامه ریزی شده است که این یادگیری را از مرزهای کلاس فراتر ببرد و به شما روش هایی بهتر و پیشرفته تر از آنچه تاکنون تجربه کرده اید بدهد. مجموعه فوق یادگیری زبان انگلیسی را با ارائه کامل نکات گرامری در کادرهای Grammar Spot بیش از پیش یادگیری نکات مهم گرامری را برای زبان آموزان آسان می کند. در هر درس از کتاب، در ابتدا با ارائه مطالب و عناوین ملموس و بسیار کابردی بر روی مهارت هایی چون گرامر و لغات تمرکز کرده و سپس مهارت های دیگر زبان آموزان را تقویت می کند.

8 : کتاب های American English file 3rd

ویرایش سوم بر اساس متدولوژی مورد آزمایش و قابل اعتماد ساخته شده است و شامل درسها و فعالیتهای انگیزشی است که دانش آموزان را تشویق می کند تا با اطمینان در مورد موضوعات بحث کنند. این دوره طیف وسیعی از مطالب را ارائه می دهد که می توانید با توجه به نیاز دانش آموزان و زمان و منابع در دسترس از آنها استفاده کنید: کتاب دانشجویی با تمرین آنلاین به دانش آموزان اجازه می دهد تا مهارت های زبانی خود را تمرین کرده و توسعه دهند ، دروس از دست رفته را فرا بگیرند و پیشرفت را با تمرین آنلاین دنبال کنند. کتاب کار هر درس را تقویت می کند و می تواند به عنوان تمرین اضافی در طول کلاس استفاده شود یا به عنوان تکلیف خانه تنظیم شود. ویدئوی پیشرفته که در کتاب دانش آموز ادغام شده است. گوش دادن های ویدئویی در هر فایل زوج یکپارچه شده است. فعالیتهای عملی انگلیسی به دنبال درام سرگرم کننده با راب و جنی انجام می شود. علاوه بر این ، ویدئوهای تعاملی به دانش آموزان امکان می دهد که زبان را از دروس عملی انگلیسی تمرین کنند. تمرین آنلاین با فیلم های بانک صدا به دانش آموزان این فرصت منحصر به فرد را می دهد تا به یک مدل واضح از صداهای انگلیسی گوش دهند. راهنمای معلم با مرکز منابع معلم همه چیز را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید دروس انعطاف پذیر را برای دانش آموزان خود ایجاد کنید. ابزارهای ارائه کلاس درس کتاب و کتاب کار دانش آموزان محتوای دوره را روی صفحه نشان می دهند و ارائه معلم های جذاب و آموزنده را برای معلمان آسان تر می کند. تستهای سریع و تستهای فایل برای هر فایل ، و همچنین آزمونهای پیشرفت ، یک آزمون پایان دوره و یک آزمون ورودی ، که می توانید از آنها در ابتدای دوره استفاده کنید.

9 : کتاب های Cutting Edge 3rd

کتابي متفاوت و تاثير گذار در آموزش زبان انگليسي. اين مجموعه فوق العاده با اصولي جذاب و ثابت شده مي تواند زبان انگليسي را براي شما بسيار راحت و شيرين کند. اگر هنوز مجموعه اي مناسب براي يادگيري زبان انگليسي پيدا نکرده ايد و از کتب قديمي موجود نتيجه اي نگرفته ايد، پس شايد بهتر است که گذري بر اين مجموعه جديد و مطرح داشته باشيد. کتاب هاي Cutting Edge مجموعه اي قدرتمند براي آموزش مهارت هاي اصلي زبان انگليسي- Listening, Speaking, Reading, Writing- مي باشد. اين مجموعه زبان آموزان را براي گذراندن آزمون آيلتس IELTS در دو سطح عمومي و آکادميک آماده مي سازد. افزايش اعتماد به نفس، ايجاد جسارت در صحبت کردن ، تأکيد زياد بر مهارت شنيداري و گفتاري، آشنايي با موقعيت هاي متفاوت اجتماعي و آداب و رسوم کشورهاي انگليسي زبان از جمله ويژگي هاي اين مجموعه به شمار مي آيد که زبان آموزان در 5 دوره به اين اهداف دست مي يابند. برخي ويژگي هاي ويرايش جديد اين مجموعه: بخش هاي Study، Practice، Rememeber و نيز Langugae Live Lessons موجب شده است که مفاهيم کتاب بسيار سبک، قابل فهم و در راستاي يادگيري کاربردي تر زبان و نوشتار بهينه شود. لوح فشرده مخصوص زبان آموزان شامل کليپ هاي صوتي و تصويري و نيز کتاب واژگان دانلودي مي شود. درس هاي New World Culture زبان آموز را به کشف و بررسي موضوعات کنوني ترغيب ساخته و مهارت هاي پژوهشي اينترنتي او را قوت مي بخشد. کتاب Cutting Edge Starter New Edition ، سطح زبان آموز را از A1 به C1 ارتقا مي دهد.

10 : کتاب های World English 3rd

مجموعه کتاب هاي World English(3nd) با همکاري Cengage, National geographic چاپ شده است . اين مجموعه چهار سطحي شامل (intro- Level 3) از سطح beginner – intermediate است و بعد زبان آموز وارد کتاب هاي دو سطحي World class در دو سطح upper intermediate- advance ميشود. در سري کتاب هاي World English از محتوا، تصاوير، فيلم ها و ساير منابع شبکه هاي National geographic استفاده شده است تا زبان آموز با استفاده از منابع واقعي _ شعار اصلي اين مجموعه استفاده از افراد واقعي، اماکن واقعي و زبان واقعي در تدريس است_ و مطالب متنوع در اين کتاب بتواند به راحتي دنياي واقعي را شبيه سازي کند و با دنياي اطراف ارتباط برقرار کرده با الهام از موضوعات کتاب، انگليسي را به راحتي فراگرفته و به اين زبان صحبت کند. از مزاياي ديگر ويرايش دوم اين مجموعه افزودن ويدئوهاي TED TALKS به اين کتاب است که علاوه بر تدريس انگليسي به دانش آموزان فرصت تفکر درباره نحوه موفقيت بزرگان جهان و درس گرفتن از زندگيشان و بکار گيري آن در دنياي واقعي و استفاده از اين موضوعات بکر و ايده ها براي بيان نظرات و ايده هاي خود در کلاس درس است که اين امر ناخودآگاه منجر به SPEAKING بيشتر آنها در کلاس خواهد شد . از مزاياي ديگر اين مجموعه همراهي آن با داستان هاي National geographic است. با زبان انگلیسی جهانی ، زبان آموزان جهان را از طریق محتوا و ایده های National Geographic و TED تجربه می کنند و انگیزه لازم برای صحبت در مورد مهمترین آنها را فراهم می کنند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *