بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان, مقاله

بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای نوجوانان

مقاله متد اموزش نوجوانان

همه ما دوران نوجوانی خود را که همراه با هیجان، شور و شعف و گاهی حواس‌پرتی بود به یاد داریم. این دوره از زندگی همیشه یکی از بحث‌برانگیزترین دوره‌ها برای معلم‌ها و والدین بوده‌است؛ چرا که مشاهده تغییر رفتار یادگیری کودکی که حالا به مرحله بلوغ و نوجوانی رسیده، آن‌ها را به این باور می‌رساند که روش‌های قبلی آموزشی دیگر کارساز نیست. نوجوانان در یادگیری زبان دوم کنجکاو، باهوش و در عین حال متفاوت از دوران کودکی هستند. آن‌ها دیگر از شعرها و آهنگ‌های کودکانه لذت نمی‌برند و آموزش زبان به آن‌ها با استفاده از کتاب‌های آموزشی کودکان، ایده جالبی به نظر نمی‌رسد. از آن‌طرف در بسیاری از مواقع، کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی تنها در دو بخش کودکان و بزرگسالان دسته‌بندی می‌شوند و یافتن منابع کتاب آموزش زبان انگلیسی نوجوانان کار سختی به نظر می‌رسد.

توضیحات تکمیلی در یادگیری زبان انگلیسی نوجوانان

نوجوانان معمولا بین سنین ۱۲ تا ۱۷ سال هستند ، که هوش و قدرت یادگیری بالایی دارند و این سن میتواند بهترین سن برای یادگیری زبان دوم و زبان انگلیسی باشد . همیشه یادگیری صرفا به کلاس های حضوری ختم نمی شود . بله درسته ! نوجوانان با تحقیق و انتخاب هدف مناسب میتوانند اولین گام در یادگیری زبان را محکم بردارند . کتاب ها و منابع خودخوان بسیاری هستند که میتوانند در جهت یادگیری زبان به زبان آموزان کمک کنند . تیم تخصصی انتشارات کادن با تحقیق و بررسی نتایج بدست آمده و بر اساس تجربه و بازخورد اساتید به نام و زبان آموزان موفق در این مسیر برای استفاده شما عزیزان این مقاله را ترتیب داده است . در این مقاله قصد معرفی 7 کتاب و منبع بسیار ارزشمند و با کیفیت رو به شما داریم ، در ادامه به معرفی و توضیح مختصری از کتاب ها و منابع می پردازیم .

1 : کتاب های Got It 2nd

یک دوره چهار سطحی انگلیسی آمریکایی برای زبان آموزان متوسطه با منابع چاپی و دیجیتالی برجسته و تاکید ویژه بر ارتباطات معنی دار و توسعه مهارت ها. از طریق طیف گسترده و نوآورانه ای از منابع، آن را دریافت کردم! از ارائه زبانی عملی برای کمک به دانش‌آموزان برای کشف زبان و آزمایش ساختارهای جدید استفاده می‌کند. آنها از طریق شخصی سازی و گفتگو، معنا را در چارچوبی از مسائلی که آنها را درگیر می کند، کشف می کنند. شایستگی در مهارت های فردی و آگاهی از پیشرفت و موفقیت در سراسر جهان تشویق می شود. به عنوان خرید درون برنامه ای از طریق برنامه قفسه کتاب Oxford Learner در دسترس است.

2 : کتاب های Project 4th

بهترین سن یادگیری زبان کودکی و نوجوانی است، زیرا در این سن میزان دقت و یادگیری بسیار بالا بوده و امکان یادگیری لهجه امریکایی یا انگلیسی نیز به شدت محتمل و اسان است. سری کتاب های Project هر آنچه برای اموزش به کودکان لازم است را فراهم اورده است. مجموعه Project (ويرايش چهارم) با تصاوير جديد، تمرين ها و بسته ديجيتالي جديد در 5 دوره براي کودکان 10 تا 15 سال ارائه مي شود. این مجموعه شامل 5 کتاب با سطوح مختلف بوده و هر کتاب شامل 6 درس می باشد. این کتاب مشوقی عالی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق ارائه محتواخای به روز و جدید می باشد. این کتاب با فراهم اوردن متون جذاب، موضوعات بحث برانگیز و فعالیت های منحصربفرد در تمام سطوح دانش اموزان را به یادگیری زبان علاقه مند می سازد. ساختار منطقی و فصیح کتاب زبان واقعی را در بافت واقعی به خواننده ارائه می دهد و پایه محکمی برای شروع یادگیری را بنا می نهد.

3 : کتاب های Connect 2nd

کتاب هاي اين مجموعه در 4 سطح از مقدماتي تا متوسط در سطوح A1,A2 و B1 براي نوجوانان همراه با فايل صوتي و کتاب کار مطابق با سيستم آمريکايي (American Accent) با تاکيد بر روي هر چهار مهارت به آموزش مکالمات روزمره با موضوعات جالب. و جديد همراه با تمرکز بر نکات گرامري و واژگان مي پردازد. به عبارتي کتاب هاي اين مجموعه براي تقويت مهارت زبان آموز در زمينه مکالمه و speaking مناسب مي باشند. انتخاب موضوعات مناسب اين رده سني کتاب را براي آموزش مهيج تر و شاگردان را ترغيب به صحبت مي کند. هر کتاب شامل 8 درس وهر درس شامل 4 بخش مي باشد . هر درس يکي از موضوعاتي که زبان آموزان براي مکالمه روزمره به آن نياز دارند انتخاب کرده است و در طول درس کلمات، مکالمه ها و نکات گرامري مربوط به آن موضوع بسط داده شده است. تمرين هاي صحبت کردن با پاياني باز اعتماد به نفس زبان آموزان براي برقراري ارتباط به زبان انگليسي را افزايش مي دهد. تضمين يک کلاس خوب با توجه به قابليت سنجش و بررسي روند پيشرفت دانش آموزان در طول ترم موضوعات و فعاليت‌هاي تحقيقاتي که کلاس درس را به زندگي روزانه پيوند مي‌دهد. مطالب خواندني در رابطه با فرهنگ‌هاي گوناگون قوانين کاربردي نوشتاري که دانش آموزان به سرعت فرا گرفته و پياده سازي مي کنند .

4 : کتاب های English Plus

کتاب اموزش زبان انگلیسی Plus یک دوره انعطاف پذیر و حمایتی است که اعتماد به نفس زبان اموزان را با تمرین و تکرار بالا می برد. این کتاب با روش های نوین خود به دانش آموزان کمک می کند . تا از تمام توانایی های خود برای بالا بردن اعتماد بنفس در راستای صحبت کردن به زبان انگلیسی استفاده کنند. این مجموعه انعطاف پذیر برای استفاده در کلاس هایی با توانایی و سطوح متفاوت بسیار سودمند است. کتاب انگلیسی Plus مهارت های ارتباطی دانش آموزان را از طریق رویکرد ساخت یافته و روشمند توسعه می دهد و به دانش آموزان کمک می کند تا در هر درس به نتایج فردی دلخواه دست یابند. درباره نویسنده کتاب بن وتز در سال 1986 تدریس زبان انگلیسی را آغاز کرد و از سال 1998 به عنوان مربی و نویسنده معلم آزاد مشغول به کار شد. او چندین کتاب درسی موفق برای نوجوانان نوشته است، از جمله Adventures و English Plus، دوره متوسطه جدید انتشارات دانشگاه آکسفورد.کتاب بسیار آموزنده و دارای مطالب بسیار مفیدی میباشد که میتواند کمک والایی به شما عزیزان کند .

5 : کتاب های Solutions 3rd

مجموعه آموزش زبان انگلیسی Solutions ویرایش سوم یکی از بهترین مجموعه های آموزش زبان انگلیسی است که برای گروه نوجوانان تنظیم شده است. شبیه ویرایش های قبلی ویرایش سوم حاوی محتواهای جذاب و دوست داشتنی است. تمرکز ویرایش سوم این مجموعه بر مهارت شنیداری زبان آموزان و دانش واژگان می باشد. یک منبع جامع و بسیار مهم متمرکز بر آموزش اساسی واژگان، دستور زبان، خواندن، صحبت کردن و نوشتن، همه و همه با بهره گیری از محتوای 100٪ به روز در زمینه مهارت شنیداری و مهارت های واژگانی که به توسعه و تقویت مهارت های ارتباطی و آزمون می پردازد . نه فصل در کتاب گنجانده شده که هر فصل نیز شامل هشت درس می شود. این کتاب به زبان اموزان روش ها، راهبردها و مهارت های آزمون که برای دستیابی به موفقیت لازم دارند را در چارچوبی دقیق و جامع فراهم می کند.

6 : کتاب های Teen 2 Teen

این مجموعه 4 سطحي آمريکايي که توسط نويسندگان کتابهاي تاپ ناچ طراحي شده است، براي نوجوانان دوره متوسطه بوده و با ارائه يک برنامه درسي منظم آيده‌ال براي استفاده زبان آموزان مي‌باشد. سرفصل ها و دستورالعمل ها به زبان بسيار ساده نوشته شده تا استفاده از زبان مادري را در کلاس به حداقل برساند. برنامه درسي دستور زبان بسيار با دقت به جلو مي رود و اجازه مي دهد دانش آموزان به درک زمينه هاي کليدي قبل از حرکت به ساختارهاي چالش برانگيز بعدي دست يابند. از ويژگي هاي اصلي کتاب مي‌توان به موارد زير اشاره کرد : مکالمات کتاب زبان گفتاري طبيعي را انعکاس داده و از اصطلاحات و عبارات روزمره به خصوص زبان رايج نوجوانان بهره برده است• ساختار و نشانه گذاري هاي واضح، تدريس منسجم زبان جديد، پيشرفت ساختار محور سنتي به راحتي همه سبک هاي تدريس حتي در کلاس هاي بزرگ با جمعيت زياد را پوشش داده و تدريس با حداقل آمادگي براي معلمان ممکن مي سازد• کاربرگ هاي تمرين اضافه، آزمون ها و منابع متنوع ديگر يک بسته جامع پشتيباني براي همه معلمان در تمامي سطوح و با تجارب مختلف ارائه داده است. استراتژي هاي مهارت خواندن و مهارت نوشتن انتهاي کتاب در سطوح بالا معرفي شده تا به خوبي زبان آموز را براي دوره متوسطه دوم آماده کند.• همچنين موضوعات فرهنگي و جهاني به شکلي انتخاب شده که با حس کنجکاوي نوجوانان منطبق باد.• کتاب به همراه يک DVD است که شامل فيلم، نرم افزار و فايل صوتي مي باشد.

7 : کتاب های Go Getter

به جرأت می­توان مجموعه کتاب‌­های آموزشی Go Getter را یکی از مناسب‌­ترین مجموعه­‌های آموزشی برای نوجوانان در قرن 21 دانست. زیرا متد آموزشی آن کاملاً با نیازهای امروزه نوجوانان منطبق بوده و موارد آموزشی آن، در دنیای پیشرفته کنونی بسیار پرکاربرد است. علاوه بر این از آنجا که تمام مطالب کتاب به صورت مختصر و مفید بیان شده­‌است، می­تواند در کوتاه‌­ترین زمان ممکن تمام مطالب مورد نیاز دانشجویان را به آن­‌ها بیاموزد. زبان­‌آموزان می­توانند بعد از یادگیری مطالب درسی، کتاب کار را باز کنند و با انجام تمرین­‌های مربوط به آن بخش، تمام مطالب جدید را در ذهن خود تثبیت نمایند. علاوه بر این لوح فشرده­‌ای که همراه با کتاب ارائه می­شود به زبان‌­آموزان کمک می­کند تا تلفظ لغات مختلف را بارها و بارها تمرین کنند و مهارت­‌های شنیداری خود را تقویت نمایند. ویژگی­‌های منحصربه‌فرد مجموعه کتاب­‌های Go Getter برای زبان‌­آموزان این امکان را فراهم می­کند که بدون نیاز به حضور دائمی معلم، مطالب درسی را تمرین نمایند و تمام اشکالات خود را برطرف سازند. این مجموعه کتاب می­تواند با آموزش گام به گام زبان­‌آموزان به آن­‌ها کمک کند تا به اهداف خود در زمینه آموزش زبان به راحتی دست یابند و به راحتی از پس آزمون­‌های مختلف در زمینه زبان انگلیسی بربیایند. مجموعه کتاب­‌های Go Getter جهان بیرونی را با شیوه­‌هایی هوشمندانه وارد کلاس درسی می­کند. تمام فایل­‌هایی که در لوح فشرده این پکیج آموزشی جمع‌­آوری شده، توسط مجریان برتر دنیا تهیه گردیده­‌است و همین مسئله به زبان­‌آموزان کمک می­کند تا با لهجه دقیق این مجریان آشنا شوند و مهارت درک مطلبشان به مرور زمان ارتقاء یابد. موضوع مکالماتی که در بخش‌­های مختلف این کتاب ارائه شده، جزء مسائل پرکاربرد محسوب می­شود و تمامی لغات و گرامرهای به کار رفته در آن، مطابق مکالماتی است که افراد در زندگی روزمره به کار می­گیرند. در نتیجه این مجموعه کتاب می­تواند به‌­راحتی افراد را برای ورود به کشورهای انگلیسی زبان آماده نماید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *